Ters Ozmoz

Ters Ozmoz

Ters Ozmoz Nedir ?

Ters Ozmoz cihazı arayan bir çok insanın önüne çıkan bu soruyu açıklamamız gerekirse, Ters Ozmoz sudaki ağır metaller ve mikropları temizlemeye yarayan bir sistemdir.

Günümüz arıtma cihazlarında kullanılan Ters Ozmoz sistemleri en etkili su arıtma yöntemidir. Ters Ozmoz’un tarihine bakacak olursak ilk olarak gemilerde içme suyu sağlama yöntemi olarak ortaya çıkmıştır. Zaman geçtikçe teknolojinin de gelişmesi ile beraber Ters Ozmoz sistemi de gelişerek günümüze kadar gelmiştir. Bu sayede günümüzün en etkili su arıtma yöntemi olarak kullanılan Ters Ozmoz, evlerimize ve işyerlerimizde kullanılmaya devam etmektedir.

Ters Ozmoz sudaki tuzluluğu basınç yöntemiyle yarı geçirgen bir membrandan geçirerek oluşur. Ters ozmoz işlemi için basınç, membran ve tuzlu su gerekmektedir. Doğada bitkilerin suyu en üst yapraklarına kadar çıkartabilmesi ozmoz işlemi ile gerçekleşir. Ters Ozmoz suyun çok yoğun ortamdan az yoğun ortama doğru hareket etmesini sağlayan bir doğal olaydır.

Ters Ozmoz Sistemi İşleyişi

TERS OZMOZ SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR ?

Ters Ozmoz sistemlerinde su, zar diye tabir edeceğimiz yarı geçirgen membrandan geçer. Suya basınç uygulayan ve bu basınç altındaki suyu itme kuvvetiyle kirleticilerden arından teknoji temiz, sağlıklı ve ekonomik içme suyu elde etmenin en etkili yöntemidir.

Ters Ozmoz teknolojisi ile üretilen su arıtma cihazı modellerinde su, çok ince gözeneklere sahip filtrelerden yüksek basınçla geçer. Söz konusu filtreler, bakteri, kir, tortu ya da daha büyük moleküllerin geçmesine izin vermez.

 

Başa dön