Reverse Osmosis

Reverse Osmosis

Reverse Osmosis Nedir ?

Reverse Osmosis, suyu yarı geçirgen membrandan geçirerek basınç ile birlikte suyu iterek kirleticilerin %99’a varan oranda suyu saflaştırmak için kullanılan teknolojidir.

Diğer bir adıyla Reverse Osmosis Sistemleri olarak da adlandırılan Reverse Osmosis sistemi yarı geçirgen bir ters ozmoz membranı ile basınçla sıkıştırarak suyu demineralize etmektedir.

Reverse Osmosis Sistemi İşleyişi

REVERSE OSMOSİS SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR ?

Reverse Osmosis, suyu yüksek bir basınçla ince gözenekli yarı geçirgen membranlardan geçiren endüstriyel arıtma cihazıdır. Gözenekli olan bu yarı geçirgen membran, bakteri kirleticiler ve güvensiz kimyasallar gibi daha büyük moleküllerin geçmesine izin veren malzemeleren yapılır.

Reverse Osmosis teknolojisi RO’nun tuz tarafındaki basıncı arttırmak için yüksek basınçlı pompa ile çalışır ve suyu yarı geçirgen RO membranı boyunca zorlar ve tümüyle çözünmüş tuzların arasında bırakır. Akış, gereken basınç miktarı, besleme suyunun tuz konsantrasyonuna bağlıdır. Besleme suyu ne kadar yoğunlaşırsa, osmotik basıncın üstesinden gelmek için daha fazla basınç gerekmektedir.

Başa dön